Online WordPress Eğitimi

Online Wordpress Eğitimi
Online Wordpress Eğitimi

Wordpres Açık kaynak kodlu, ücretsiz ister kurumsal yada tanıtım sitesi kurabileceğiniz veya blog sayfası oluşturarak bilgilerinizi aktarabileceğiniz, blog yazılarınızı yazabileceğiniz bir yazılım sitesidir. Blok bir yapı ile çalışan çok kısa bir eğitimden sonra çok rahat kullanabilirsiniz. Makalemizde Size Online WordPress Eğitimi konusunda detaylı bilgi vereceğiz.

Wordpress Eğitimi İle Neler Öğreneceğiz ?
WordPress Eğitimi İle Neler Öğreneceğiz ?

Oldukça maliyetsiz bir yapısı, kolay kullanımı, dünyanın her yerinden kullanabilme olanağı ile wordpress bütün ülkelerde kullanılan oldukça popüler bir platformdur.Sürekli güncelleniyor olması, içerik üreticilerinin ilgisini fazlası ile çekmektedir. İster ücretli, isterseniz de ücretsiz tema eklentileri ile yazılım bilmeden hızlı ve pratik bir şekilde  açıklamalarını, yazılarınızı, günlüklerinizi, bloglarınızı içerik olarak üretip wordpress platformunda yayınlama olanağınız bulunmaktadır.

WordPress Eğitimi İle Neler Öğreneceğiz ?

  • WordPress sistemini nasıl kurulum yapabileceğinize dair detaylı bilgi alacaksınız.
  • WordPress panelinde nasıl görsel ve yazılı (Resim veya Video) çalışmalar eklenir bu konuda bilgi sahibi olursunuz.
  • Sitenizde oluşturacağınz kategorileri, sayfaları, bağlantıları nasıl oluşturabileceğinizi öğrenirsiniz.
  • Wordress panelinde hangi kullanıcılara hangi yetkide olacağını belirleyebilirsiniz. Örneğin bir blog sayfası oluşturdunuz ve 3 tane yazar ve 2 editör var diyelim. hangilerinin editör, hangilerinin yazar olduğunu belirtebilirsiniz.
  • Sitenizde kullanabileceğiniz, güvenli eklentiler ve bu eklentileri nasıl ve neden kullanmanız gerektiğini öğreneceksiniz.
  • Sitenizde tema konusunda nasıl kurulacağı, nasıl düzenleme yapılacağına dair bilgi alabileceksiniz.
  • Sitenizdeki seo yapısı, yazıların daha iyi kullanılabileceği seo temaları hakkında bilgi alabileceksiniz.
  • WordPress Sitenizin alan adı hakkında nelere dikkat etmeniz gerektiği ile ilgili bilgi alabileceksiniz.

WordPress yapısı güvenlik açısından çok başarılı bir yapıdır. Sitenizde kullandığınız eklentileri güvenilir, herkes tarafından kullanılan eklentiler olursa sitenize hiç bir şekilde virüs veya benzeri güvenlik kaynaklı sorun ile karşılaşmazsınız. Çünkü wordpress yapısı güncellemeleri sitenize kendisi gönderdiği için sitenizde güncellemeleri aktif olarak yaparsınız, kesinlikle güvenlik açığı oluşturmazsınız.

Wordpres eklentileri ile bir çok ihtiyacınızı ücretsiz ve kolay bir kurulum ile sağlayacağınız için kesinlikle sitenizi çok kısa bir sürede aktif hale getirebileceksiniz. Kitlenize veya okurunuza çok hızlı bir şekilde hitap edebilecek, geri dönüşler alabileceksiniz.

WordPress’in diğer bir ayrıcalığı da kendi bünyesinde E-ticaret olanağının da bulunmasıdır. İsterseniz wordpress yapısı ile e-ticaret yapabilir, ürettiğiniz ürünlerinizi kolaylıkla satışını sağlayabilirsiniz. E-ticaret sitenizde kategoriler oluşturabilir, Ürünler oluşturabilir, kampanyalar yayınlayabilirsiniz. Gelen siparişlerinizi takip edebilir, ürünlere belli dönemlere ait fırsat kuponları oluşturabilirsiniz. Örnek; Anneler günü, babalar günü, sevgililer günü, gibi özel günler, özel indirimler hazırlayabilir, farkındalıklar oluşturarak kitlenize özel ilgi gösterebilir ve satışlarınızı da büyütebilirsiniz.

WordPress Eğitimini Nereden Nasıl Alabilirsiniz ?

Online WordPress Eğitimini öğrenmek için,  İstanbul Eğitim Enstitüsü bünyesinde www.iienstitu.com adresine üye olarak hemen öğrenmeye başlayabilirsiniz. Eğitime Başlamadan önce WordPress Türkiye sayfanızı mutlaka inceleyiniz. Enstitü’den aldığınız eğitimler ile birlikte dersin pekişmesi için deneme sınavları ve ödevleri de başarılı bir şekilde hazırlamanız ve zamanında teslim etmeniz gerekmektedir. Ayrıca sizinle birlikte derse katılan öğrenciler ile tartışma, sorular sorma imkanına da ulaşabilirsiniz. Canlı dersleri kaçırmanız durumunda 4-6 saat geçtikten sonra videolar sitede yayınlanır ve dersleri tekrar izleme, dinleme şansına sahip olabilirsiniz. Dersler ile ilgili ayrıca notları da siteden indirip arşivleyebilir, çalışabilirsiniz.Sitede motivasyonunuzu güçlendirmek için her aşamada puanlamalar bulunmaktadır ve puanlamalar ile kaçıncı olduğunuzu da görebilirsiniz. Dersleri dinledikten sonra sizin için hazırlanmış final sınavını geçmeniz halinde sertifika alma hakkına da sahip olabilirsiniz. Eğitimi almak için hemen tıklayın bilgiden mahrum kalmayın.

Yeni Makaleler hakkında bilgi almak için Hemen Tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*