Anasayfa > Facebook > Facebook Reklam Modelleri Nelerdir?

Facebook Reklam Modelleri Nelerdir?

Facebook Reklam Modelleri

İşletme sahiplerinin belki de en çok cevabını aradıkları soru ” ben facebook da reklam vermek istiyorum ama facebook reklam modelleri olarak hangisini kullanmalıyım.”  Bugün size facebook reklamları verirken, hangi reklam modelin size daha verimli performans vereceğini anlatacağız.

Facebook Reklam Modelleri Nelerdir ?

Facebook reklam modelleri 3 ana reklama ayrılmıştır. Bilinirlik, Değerlendirme ve Dönüşüm Diye..Amacınız en iyi performansı yansıtacak, istediğiniz hedefe ulaşacak bir reklam yayınlamak. Hangi reklamın, hangi hedef kitle için doğru kullanıldığını bilirseniz sonuçları daha kolay yorumlayabilirsiniz.

Facebook reklam modelleri

Facebook reklam modelleri

Facebook Bilinirliği

Facebook reklam modelleri içerisinde en çok kullanılan reklam modelleridir. 2 Türlü bilinirlik reklamı bulunmaktadır. Marka bilinirliği ve Erişim bilinirliği.

facebook-bilinirlik

Facebook Bilinirlik

Facebook Marka Bilinirliği Nedir ?

Marka bilinirliği reklam vermenin amacı, yayınlamış olduğunuz reklamlarınızı facebook ve instagram üzerinde hatırlama olasılığı en yüksek olan kişilere reklamınızı göstermek için kullanılan bir reklam modelidir. Marka bilinirliği reklam modeli ile reklamınızı gören kişilerin daha sonraki reklamınızda hatırlama oranını da size sunar. Böylelikle reklamınızın performansının ne kadar başarılı olduğunu görebilirsiniz.

Reklamınızı İsterseniz, .Videolu veya görsel olarak hazırlayabilir veya, Slayt gösterisi ile reklamınızın bilinirliğini arttırabilirsiniz.

Facebook Erişim Reklamı Nedir?

Erişim reklamının asıl amacı, oluşturulan reklamı ulaşabildiği kadar kişiye bütçeyi doğru kullanarak, hedef kitlenizin oluşmasını sağlamaktır. İşletmenize yakın bir konumdakileri insanlara reklamınızı gösterebilirsiniz. Ulaştığı kişilere de daha çok reklamı göstermeyi amaçlar.

Facebook Değerlendirme Reklamları

facebook değerlendirme

facebook değerlendirme

Facebook değerlendirme reklamları, 6 adet reklam modelinden oluşmaktadır. Trafik, Etkileşim, Uygulama yüklemeleri, Video Görüntülemeleri, Potansiyel Müşteriler bulma, Mesaj reklamları yapılmaktadır.

Facebook Trafik Reklam Nedir ?

Oluşturduğunuz reklamları gören ziyaretçileri, sitenize çekmeye yada uygulamanız var ise uygulamanızı indirmeye çalışmak için hazırlanmış bir reklam modelidir. Bu reklam modeli ile reklamın verildiği konumda olan ziyaretçiler trafik reklamlarında reklamı görüp eylemde bulunma olasılıkları yüksektir.

Facebook Etkileşim Reklamı Nedir ?

Yayınlamış olduğunuz reklamınızı gören kullanıcıların, reklamınıza yorum yapmasını, beğenide bulunmasını, paylaşımda bulunmasını sağlayan bir facebook etkileşim reklam modelidir.

Facebook Uygulama Yüklemeleri Reklamı Nedir ?

Yapmış olduğunuz Uygulamanızın App Store veya Google Play store üzerinden doğrudan bağlantı kurarak uygulamanızın daha çok yüklenmesini sağlar. 

Facebook Video Görüntülemeleri Reklamı Nedir ?

Hazırlamış olduğunuz reklam videolarınızı, reklam sırasında ilgi gören ve videoları sonuna kadar izleme olasılığı daha yüksek olan kişilere gösteren bir reklam  modelidir.

Facebook Potansiyel Müşteri Bulma Reklamı Nedir ?

Bu  reklam modelinde reklamınıza ilgi duyan kişilerin, işletmeniz, uygulamanız veya hizmetleriniz hakkında bilgi alması için, oluşturmuş olduğunuz bir form ile kayıt olmalarını sağlamak için hazırlanmış bir reklam modelidir.

Facebook Mesajlar Reklamı Nedir ?

Reklamınıza ilgi duyan kişilerin, sizinle facebook mesenger ile hızlı bir şekilde iletişime geçerek, satışlarınızı arttırmanıza ve potansiyel müşteriler bulmanıza olanak sağlayan bir reklam modelidir.

Facebook Dönüşüm Reklamları

Facebook Dönüşüm

Facebook Dönüşüm

Facebook dönüşüm reklamları, facebook ve instagram ile reklam veren tüm reklamverenlerin belki de en çok kullandığı reklam modelleridir. Bu reklam modellerinin amacı daha önceden reklamlarınız ile ilgilenmiş ancak herhangi bir eylemde (satış yapmak, uygulama indirmek, kayıt yapmak vb) bulunmayan potansiyel müşterilerin, harekete geçmelerini sağlamak.

Facebook Dönüşüm Reklamları Nedir ?

Dönüşüm reklam modelinde, sitenizi veya uygulamanızı daha önce ziyaret etmiş potansiyel müşterileri facebook pixel kodu aracılığı ile, yeniden reklam vererek, potansiyel müşterilerin eylemde bulunmasını sağlamaktır. Sitenizde yeniden gelerek satış yapmalarını sağlamak, kayıt oluşturmak, uygulamanızı indirip kullanmak gibi potansiyel müşteriler oluşturma için kullanılan bir reklam modelidir.

Facebook Katalog Satış Reklamı Nedir ?

Katalog satış reklamının amacı, e-ticaret sitenizde bulunan ürünleri en alakalı müşterilere göstermeye veya uygulamanızı en alakalı müşterilere göstermeye yarayan bir reklam modelidir. Yapmanız gereken önce katalog ürünlerinizi hazırlayıp yüklemek ve daha sonra reklamın doğru kişilere gösterilmesini sağlamak. Katalog reklamında sadece e-ticaret sitesi değil, bir ilan sitesi de olabilir, seyahat sitesi olabilir, emlak sitesi olabilir, oto pazarı ile ilgili ilanların olduğu bir sitede olabilir.

Facebook Mağaza Ziyaretleri Reklamı Nedir ?

Fiziksel mağaza  reklamının amacı, hazırlamış olduğunu reklamları, mağazanıza yakın olan kişilere göstererek mağazanıza ziyaret etmelerini  sağlamak, potansiyel satış ve marka bilinirliği oluşturmaktır. Reklamınızın sonuna ekleyeceğiniz harita ile potansiyel müşterileri mağazanıza yolculuk yapmasını sağlayabilirsiniz. İsterseniz telefon numarası, mağaza adresi, il ve ilçe gibi bilgileri de ekleyebilirsiniz.

Facebook Sayfamız için Hemen Tıklayınız.

Facebook ve İnstagram ile ilgili Tüm Makalelerimizi İncelemek için Tıklayınız.

Şunlar da hoşunuza gidebilir
Facebook ileri düzey reklam nasıl yapılır
İleri Düzey Facebook Reklamı Nasıl Yapılır?
Facebook Rakip Reklamları
Facebook Rakip Reklamları Nasıl Görebilirim ?
İnstagram Organik Takipçi Nasıl Oluşturabilirim
İnstagram Organik Takipçi Nasıl Oluşturabilirim ?
Facebook Hesabını Korumaya Alma
Facebook Hesabını Korumaya Alma

CEVAP BIRAKIN