Facebook Hesabınız başkasının eline geçti ise ?

Facebook Hesabınız başkasının eline geçerse
Facebook Hesabınız başkasının eline geçerse

Sosyal medyada en çok dikkat edilmesi gereken, bilinmesi gereken bilgilerden birisi Facebook Hesabınız başkasının eline geçti ise ? ne yapmanız gerektiği konusudur.Hiç merak etmeyin size vereceğimiz bilgiler ile hesabınıza tekrar kavuşacaksınız.

Facebook Hesabınız başkasının eline geçtiğini nasıl fark edebilirim?

Aşağıdaki durumları fark ederseniz hesabınız bir başkasının eline geçmiş olabilir:
  • E-postanız ya da şifreniz değiştirilmiş.
  • Adınız ya da doğum tarihiniz değiştirilmiş.
  • Tanımadığınız kişilere arkadaşlık isteği gönderilmiş.
  • Sizin yazmadığınız mesajlar gönderilmiş.
  • Sizin oluşturmadığınız gönderiler paylaşılmış.

Facebook Hesabınız başkasının eline geçtiği zaman;

Hesabınıza giriş yapabiliyor iseniz, Şifrenizi değiştirin.

Facebook giriş şifrelerinin doğru olduğundan ve şifrenizin değiştirilmediğinden kesin emin olmak için hesabınızdaki erişim bilgilerini kontrol edin.

Facebook Hesabınız başkasının eline geçtiği zaman ve Hesabınıza giriş yapamıyor iseniz ; şifrenizi değiştirmek ve yakın zamanda hesabınıza giriş yapılmamış işlemleri inceleme için hemen Facebook Hacked sayfasına tıklayın ve bilgileri doldurarak tekrar hesabınıza ulaşabilirsiniz. Hesabınıza ulaşabilme için  sayfaya tıklayınca aşağıdaki gibi bir ekran gelecek ve en doğru şekilde işaretlemelisiniz.

Facebook hesabını kurtarma
Facebook hesabını kurtarma

Yukarıdaki Linklerden birine tıkladıktan sonra Facebook Hesabınızı Güvene alalım diye, önce hesabınızı güvene almak için sizin tüm bilgilerinizi kontrol eder. daha sonra şifre dahil bir çok bilginizi size sorar ve düzeltmenizi ister. Şimdi Facebook Hesabınız başkasının eline geçti ise ? isimli makalemiz ile hesabınızı kurtarmayı başardık. Bir daha böyle bir problem ile karşılaşmamak için ;

Facebook Hesabını Korumaya Alma  ile ilgili Makalemizi okuyarak facabook hesabınızı korumaya nasıl alacağınız öğrenmek için Tıklayınız.

Facebook Hakkındaki diğer makalelerimizi okumak için Tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*