Facebook Hedef Kitle Oluşturma ve Hedef kitle istatistikleri

Facebook Hedef Kitle; müşterilerinizi farklı kitlelere kategorize edip, daha kolay kitlenize ulaşmaya ve daha net mesajlar vermenizi sağlayan bir facebook aracıdır.Facebook Hedef Kitle; müşterilerinizi farklı kitlelere kategorize edip, daha kolay kitlenize ulaşmaya ve daha net mesajlar vermenizi sağlayan bir facebook aracıdır. Facebook 3 tip özel hedefleme yöntemi belirtlemiştir. Bunlar;

Özel Hedef Kitle, Benzer Hedef , Kaydedilen Hedef Kitle,

Özel Hedef Kitle Nedir ? Özel Hedef Kitle Nasıl Çalışır ?

Özel Hedef Kitle; Mevcut olan müşterilerinize ve işletmeniz ile etkileşimde bulunmuş olan müşterilere özel kampanyaları göstermek, duyurular yapmak kullanılan kullanılan bir hedef belirleme aracıdır.

Facebook Hedef Kitle Oluşturmak İçin Linke Tıklayınız

Özel Hedef Kitle Oluşturma
Özel Hedef Kitle Oluşturma

Özel Hedef Kitle oluşturmanın 5 farklı modelli bulunmaktadır.Bunlar,

 1. Müşteri dosyası ; Sitenizden üye olmuş müşteriler veya mağazanıza gelmiş, alışveriş yapmış olan müşterilerinizin telefon numarası, adresi gibi bilgileri elinizde hazır olan exceli facebook paneline göndererek, direk excelinizdeki müşterilerinize kampanyalarınızı duyurabileceğiniz bir araçtır.
 2. İnternet Site Trafiği ; İnternet Sitenize gelmiş ve sitenizde belirli eylemleri gerçekleştiren kişilere yapılan kampanya duyurma aracıdır.
 3. Uygulama Hareketleri; Uygulamalarınızı ve oyunlarınızı başlatan yada belirli eylemleri gerçekleştirmiş olan insanlara  yapılan kampanya duyurma aracıdır.
 4. Çevrimdışı Hareketler; İşletmenizle mağaza içinde, telefonla veya diğer kanallarla etkileşimde bulunan kişiler için oluşturulan kampanya duyurma aracıdır.
 5. Etkileşim; Facebook ve İnstagramdaki içerikleriniz ile etkileşime geçmiş olan kişilere, ulaşmak için kullanılan kampanya duyurma aracıdır.

Facebook Hedef Kitle İstatistikleri Nedir ? Nasıl Öğrenilir?

Hedef Kitle istatistikleri sayesinde, facebook sayfanız için hedef kitlenizin tüm istatistiklerini önceden görerek, doğru bir kitle oluşturabiliyorsunuz. Böylelikle doğru ilgi alanlarına doğru, yaş gruplarına, doğru bölgelere, doğru iş sektörlerine kendinizi anlatabilecek, tanıtabileceksiniz.

Hedef Kitle İstatistikleri
Hedef Kitle İstatistikleri
 • Konuma göre kullanıcıları görebileceksiniz.
 • Hangi yaş grubunun, hangi cinsiyet grubunun facebook’da ne kadar kullanıcı oluşturduğunu görebileceksiniz.
 • Kişilerin eğitim düzeyindeki kullanıcı sayısını, ilişki durumuna göre kullanıcı sayısını görebileceksiniz.
 • İş sektörlerine göre, ilgili alanlarına göre kullanıcı sayılarını görebileceksiniz.
 • Ülkelere göre facebook kitlenizi görebileceksiniz.
 • Hangi sayfaların beğeni düzeyinin daha yüksek olduğunu, facebook’daki hareket düzeylerini görebileceksiniz.

Daha bir çok konuda Hedef Kitle İstatistik Panelini kullanarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Hedef Kitle İstatistikleri Paneli İçin Tıklayınız.

Diğer Makalelerimizi Okumak İçin Tıklayınız

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*